Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Biblioteka Publiczna od stycznia 2012 roku przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Dyskusyjny Klub Książki”, realizowanego przez Instytut Książki. Inicjatorem lokalnego DKK jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach. Członkowie stowarzyszenia regularnie od ponad roku spotykają się, aby rozmawiać o wybranych książkach, porównywać opinie i poglądy, a także czerpać z literatury inspiracje. Wspólnie z UTW rozszerzyliśmy zasięg odbiorców DKK – zapraszamy mieszkańców naszego miasta, ich przyjaciół i znajomych na fascynujące podróże literackie.

DKK w Łomiankach odbywa się raz w miesiącu wieczorową porą w poniedziałki w godzinach 18.30-20.00. Spotkania są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Terminy ustalamy na bieżąco, z miesięcznym wyprzedzeniem i podajemy je w prasie i stronach internetowych: Biblioteki Publicznej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i w gminnym kalendarium. Dzięki współpracy z Instytutem Książki będziemy otrzymywali (wypożyczali) wybrane przez z nas tytuły książek.

Pomysł Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK) oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem DKK jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Inicjatorem i merytorycznym opiekunem DKK jest Instytut Książki w Warszawie.

Jak dołączyć?

Żeby zostać członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki nie trzeba dużo wysiłku. Wystarczy skontaktować się z pracownikami Biblioteki Publicznej w Łomiankach. Od nich dowiesz się wszystkich szczegółów o terminach spotkań i o czytanych książkach.