Warsztaty dla DZIECI

Co w radiu piszczy? - warsztaty dla dzieci

Co w radiu piszczy? - warsztaty dla dzieciW środę 11 kwietnia obchodziliśmy Polski Dzień Radia. W ramach warsztatów bibliotecznych poznawaliśmy historię radia i jego twórców oraz zastanawialiśmy się nad zawodem dziennikarza i spikera radiowego.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Bibliotece

Andrzejki w BiblioteceZa nami wieczór andrzejkowych wróżb :) Szukaliśmy run, laliśmy wosk, odkrywaliśmy, co przyniesie bliższa i dalsza przyszłość, a także dowiedzieliśmy się czegoś nowego o sobie - co o nas mówi data urodzenia, ulubiony kolor; czy spełnimy swoje marzenia.

Czytaj więcej...

Wakacje pełną parą!

Wakacje pełną parą!Ledwie minął czerwiec, zakończył się rok szkolny, a wraz z nim sezon lekcji bibliotecznych, warsztatów animacyjnych i akcji czytelniczych, i można by pomyśleć, że nastał czas odpoczynku i błogiego relaksu… Ale nie w Bibliotece! Biblioteczny pociąg już ruszył z daleka, na wszystkich chętnie czeka i zabiera w miejsce niezwykłe. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach animacyjnych w każdy wtorek, w czasie których różni literaccy bohaterowie przybliżają im kulturę innych krajów.

Czytaj więcej...

Zimowe ferie już za nami...

Zimowe ferie już za nami...Pogoda rozpieszczała w czasie ostatnich ferii zimowych, zachęcając do wyjścia z domu. Pewnie i dlatego Zimowe spotkania z Biblioteką cieszyły się tak ogromną popularnością – brakowało miejsc na każde z czterech warsztatów. W czasie zajęć poznaliśmy zawody zapomniane, magiczne, ale też i takie, które wykonywać będziemy w przyszłości. Kto wie, czy wśród uczestników nie mieliśmy przyszłego brokera informacji czy inżyniera nanostruktur. Potem przenieśliśmy się do starego kina i poznaliśmy różne sposoby ożywiania obrazu. Uzbrojeni we wcześniej przygotowane lunety i zoetropy byliśmy gotowi do poznania najbardziej niezwykłych zawodów świata – łowcy kosmitów i iluzjonisty. Zastanawialiśmy się, co wiemy o obcych cywilizacjach, kosmosie, potem magii i magicznych artefaktach. Sprawdziliśmy też, ile magii jest w zwykłych słowach "proszę" i "dziękuję", a ile w starodawnym „Abra-Kadabra”. Wszystkim tym rozważaniom towarzyszyło dużo śmiechu, radości i dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

Zimowe spotkania w Bibliotece

Za nami pierwszy tydzień zajęć zimowych pt. "Zimowe spotkania z Biblioteką". Popularność zajęć jest tak duża, że momentami brakowało miejsc. W tym tygodniu odbyły się następujące spotkania: we wtorek 18 lutego "Zawodowcy, czyli o zawodach zwykłych, niezwykłych, zapomnianych i magicznych" a w czwartek 20 lutego "W magicznym starym kinie".
Poniżej fotorelacja z naszych spotkań:

Czytaj więcej...

Biblioteka dzieciom, czyli nowy sezon warsztatowy

Biblioteka dzieciom, czyli nowy sezon warsztatowyW pierwszej połowie września rozpoczęliśmy nowy sezon warsztatów dla dzieci. 9 września odbyło się spotkanie z sześciolatkami. Dzieci wysłuchały opowiadania o magicznym młynku pt. "Dlaczego morze jest słone",

Czytaj więcej...

Katalogi on-line

Młodzi recenzenci


Newsletter

Sponsorzy

 Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach

Projekt „Rozbudowa, przebudowa i modernizacja Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Łomiankach” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013